Haber 5N

Özel İlim’de yeni eğitim yılı coşkusu

Özel İlim’de yeni eğitim yılı coşkusu
20 Eylül 2016 - 15:58 'de eklendi ve 165 kez görüntülendi.

Özel İlim Eğitim Kurumları 2016-2017 Eğitim Öğretim yılına görkemli bir törenle başladı. Programdan önce Atatürk ve şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunarak, öğrenci ve veliler hep birlikte İstiklal Marşını söylediler.

Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Coşkun törende yaptığı konuşmada okulun kuruluş aşamalarını, hedeflerini ve ilkelerini anlatarak “öğrencilerimizin aynı zamanda milli ve manevi değerleri özümseyen, vatanına, milletine, bayrağına, diline, dinine bağlı kişilikler olması için uygun bir çevre oluşturma kaygısı da gütmekteyiz” dedi.

Okul Müdürü Halil Bulut da konuşmasında’’ Öğrencilerimizi sorgulayan, araştıran, bilgili, sorumluluk sahibi, idealleri olan, şahsiyetçi bireyler yetiştirmeyi temel ilke edinmiştir.’’ Dedi. Bulut, başarılı olmak için tüm imkânların sunulduğunu hedeflerine ulaşacaklarını söyledi.

2/A Sınıfı Öğretmeni Nazire Acar 47 yıllık yaşadığı eğitim sürecini, 4/A Sınıf Öğretmeni Merve Bozdağ da Cumhuriyetin ve Atatürk’ün eğitime kazandırdıklarını anlattı. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Nurgül Birso ise 15 Temmuz da ülkemizde meydana gelen olaylara karşı milletimizin milli iradeye sahip çıktığını, halkın demokrasiye ne kadar bağlı olduğunu belirtti.

Öğrencilerin günün anlam ve önemine uygun okudukları şiirlerin ardından, okulun tüm kadrosu velilere tanıtıldı. Daha sonra sergilenen çeşitli etkinlik ve sportif faaliyetlerle öğrenciler ilk günün heyecanını doyasıya yaşadılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.