Haber 5N

Özel’den ‘’Stratejik Liderlik’’ Konulu Eğitim

Özel’den ‘’Stratejik Liderlik’’ Konulu Eğitim
08 Temmuz 2030 - 12:28 'de eklendi ve 222 kez görüntülendi.

Özel “Her liderin karakteri farklı olmasına rağmen, bunlar birbirlerinin önderiydiler.”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından, hizmet içi eğitimler kapsamında “Stratejik Liderlik” konulu eğitim semineri düzenlendi. İstanbul Şehir Üniversitesi Öğretim Görevlisi Mustafa Özel’in katıldığı eğitim semineri Daire Başkanı, Müdür ve şeflerin katılımıyla gerçekleşti. Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen eğitimin sonunda, katılımcılara Akademisyen Mustafa Özel’in “Stratejik Liderlik” kitabı hediye edildi.

SAMİMİYET VE SORUMLULUK

Tarihten lider örnekleri ve bunların belirgin özelliklerini sayarak başlayan Özel, “Her liderin karakteri farklı olmasına rağmen bunlar birilerinin önderiydiler. Çünkü bu kahramanlar kendilerini bu konuma çıkaranların karşılaştığı sorunların ana kaynağını teşhis etmiş ve buna çözüm üreterek, bu çözümün en iyisi olduğuna bunlara inandırmış kişilerdi” dedi. Özel, liderlerin hepsinin ortak fonksiyonu olan ve onları lider yapan özelliğin samimiyet ve sorumluluk anlayışından kaynaklandığını belirtti.

STRATEJİK BAKIŞ

Özel, liderlerin olaylara farklı bakabilen ve cemiyet bakışı ile faydayı arttırabilen özellikte olduğunu vurguladı. Özel buradan yola çıkılarak stratejik bakış ile dış etkilerin ve planların da farkına varılması gerektiğini vurguladı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.