Haber 5N

GTÜ’de Teknoloji Zirve Yaptı

GTÜ’de Teknoloji Zirve Yaptı
01 Eylül 2030 - 16:06 'de eklendi ve 153 kez görüntülendi.

Adını dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasına gururla yazdıran Gebze Teknik Üniversitesi, bir ilke imza atarak, akademik hayatla reel sektörü “gerçek anlamda” ilk kez bir araya getirdi. Başbakan Binali Yıldırım’ın katılımıyla ‘’ Sanayi ve Teknoloji Zirvesi’’ gerçekleşti.

Türkiye sanayisinin merkez üssü olan ve en büyük bin kuruluşun yüzde 15’ini barındıran Kocaeli ve Gebze bölgesinin İK, Ar-Ge, yeni teknoloji ve endüstriyel gelişmelerinin“Türkiye’nin 2023 hedeflerine katkısı“, Gebze Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşen“dünyanın ilk sanayi ve teknoloji zirvesi”ndemasaya yatırıldı.

11-14 Nisan 2018 tarihleri arasında “T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı” ve “Kocaeli Valiliği” himayelerinde, Gebze Teknik Üniversitesi’ndeBaşbakan Binali Yıldırım’ın da katılımlarıyla gerçekleşen “Sanayi ve Teknoloji Zirvesi”, 11 Nisan Çarşamba günü saat 10:00’daBaşbakan Binali Yıldırım’ınaçılış konuşmasıyla başladı,T.C. Başbakan Yardımcısı Kocaeli Milletvekili Fikri Işık,T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü ve Gebze Teknik Üniversitesi RektörüProf. Dr. Haluk Görgün’ün açıklamalarıyla devam etti.

Üniversite yerleşkesinde kurulan “Hi-Tech Prefabrik Yapı” içerisinde hayata geçirilen zirvede “İK, Ar-Ge, Endüstri 4.0ve Girişimcilik” konularında paneller düzenlendi, yurtiçi ve yurtdışından katılan uzmanlarla, akademik hayatla reel sektör işbirliğinin önemi vurgulandı.

Dört gün süren etkinliğin temel amacı, akademik hayatla reel sektörü bir araya getirmek, sanayicilerin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanmasına destek vermek, Ar-Ge çalışmalarını öne çıkarmak, sanayi-üniversite işbirliğini üst seviyeye taşıyarak, ülkemizin 2023 hedeflerinde Gebze bölgesinin önemini daha da etkili bir şekilde vurgulamak oldu.

FordPlatin; Aselsan, Havelsan, Assan Alüminyum, Betek, Farba, Turkcell Altın; Akım Metal, Aktin Bank, BMC, STM, TAI, TEI, Diler Gümüş;Taysad, Atak Robot, Keramik, Netaş, Şişecam, Ytong, Cadec, Hasçelik, Turkish Teknik, General Elektrik firmalarının Panel sponsorluğunda gerçekleşen Zirve’ye, dev markalar destek verdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.