Haber 5N

GTÜ’de Hızlı Satranç Turnuvası Düzenlendi

GTÜ’de Hızlı Satranç Turnuvası Düzenlendi
13 Mayıs 2016 - 14:43 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.

Gebze Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklere bir yenisi daha eklendi; Hızlı Satranç Turnuvasında öğrenciler adeta zamanla yarıştı.

Gebze Teknik Üniversitesi  (GTÜ)Satranç Topluluğu tarafından Hızlı Satranç Turnuvası düzenlendi. GTÜ Hazırlık Bölümü’nün önündeki trafiğe kapalı alanda yapılan turnuvada 7 Tur İsviçre Sistemi uygulandı.  İki gün boyunca yaklaşık kırk öğrenci 15’er dakika içinde hamlelerini yaparak oyunlarını tamamladı. Satranç topluluğunun düzenlediği ve geleneksel hale getirmeyi düşündüğü turnuvalarla okuldaki satranç potansiyelini açığa çıkarmayı ve satrancı sevdirmeyi amaçladıkları belirtildi. Bu sayede GTÜ Spor Kulübü bünyesindeki satranç branşı için altyapı çalışması yapılırken, Gebze’yi yurt içi ve yurt dışı satranç turnuvalarında temsil için ön hazırlık niteliğinde çalışmalar yapıldı. GTÜ’de gerçekleştirilen Hızlı Satranç Turnuvasında Fizik doktora öğrencisi Yasin Şale 1’inci olurken, Çevre Mühendisliği yüksek lisans öğrencisi Enes Yılmaz 2’inci, Matematik lisans öğrencisi Kelvin Lweendo Moonga ise 3’üncü oldu.

Genç beyinlere stratejik düşünme taktikleri kazanmalarını sağlayan ve aynı zamanda planlı ve programlı olamaya kadar pek çok nitelikle donatan satranç oyunu GTÜ’ de öğrencilerin vazgeçilmezi arasına gireceği öngörülüyor.

GTÜ’de Hızlı Satranç Turnuvası Düzenlendi

 

GTÜ’de Hızlı Satranç Turnuvası Düzenlendi

 

GTÜ’de Hızlı Satranç Turnuvası Düzenlendi

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.