Haber 5N

Bu Durak Çok Farklı

Bu Durak Çok Farklı
09 Kasım 2016 - 11:31 'de eklendi ve 243 kez görüntülendi.

“Eğitimde yenilikçi projeler” adı altında ilginç bir proje geliştiren Darıca Mustafa Kemal İlkokulu eğitimcileri, İstasyon Caddesi üzerindeki okul durağına psikolojik, eğitim ve rehberlik bilgilerinin yer aldığı afiş astı.

Darıca Mustafa Kemal İlkokulu Okulu’ndan örnek proje. İstasyon Mahallesi’nde faaliyet gösteren okul yönetimi Durağın Sesi Projesi ile farkındalık yaratıyor. Okul Müdürü Suat Yapıcı, projenin amacının ‘’Türkiye’de ilk olan projenin önce tüm Darıca’da daha sonra da tüm yurt genelinde yaygınlaştırılması. Bu projeyle insanların durakta araç beklerken bir şeyler öğrenmesini sağlamak.’’ olduğunu söyledi.

img_9651

Durakta otobüs bekleyen vatandaşların cep telefonu ile ilgilenmesi yerine yada otobüs gelene kadar can sıkıntısı çekmemesi için panolardaki bilgileri okuması amaçlanan proje üzerine açıklamalarda bulunan Mustafa Kemal İlkokulu Müdürü Suat Yapıcı, “Sosyal projelerimiz arasında benzer bir örneği olmayan bu çalışmamızda durak panolarına her hafta farklı bir bilgilendirme asacağız. Bu hafta vatan sevgisi üzerine bir pano hazırladık. Malum ülkemiz bir 15 Temmuz sürecinin sınavından geçti. Bu konuya ilişkin bilgilerden oluşturduğumuz panomuzda ayrıca karikatürler, fıkralar, espriler de var.  Duraklarda otobüs bekleyen vatandaşlarımız bu bilgileri okuyabilir esprilerle eğlenebilirler. Otobüsü kaçırsalar kaçırdıklarına üzülmeyecek bir proje olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Projenin herkes tarafından duyulmasının kendileri ve ilçe adına öneminden de bahseden Yapıcı, “Diğer okullarımız da kendi okul duraklarına bu çalışmayı yapabilirler. Zamanla tüm duraklarımız öğrencilerimizin çalışmaları ile donatılabilir. Duraklarda asılı reklam çalışmalarından daha çok bu bilgilerin insanlara ulaşması çok önemli. Okul sadece dört duvar arasında bir mekan değil. Caddeye, mahallesine, sokağına da hitap edebilmelidir. Biz ilçemizin en işlek caddesi olan İstasyon caddesinin en yoğun durağında bu çalışmayı hayata geçirerek duraklara ve caddelere hitap etmeyi hayata geçirdik.” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.